Kuchnia polowa

Kuchnia polowa przeznaczona jest do gotowania dwudaniowego posiłku dla 150 osób w warunkach polowych. Trzon kuchni wyposażony jest w 6 kotłów o różnej pojemności, w tym 4 kotły wbudowane są w tzw. płaszcz olejowy zapobiegający przypalaniu potraw. Kotły wykonane są w całości ze stali kwasoodpornej, łączna pojemność wynosi 340 l. Gotowanie potraw odbywa się w dwóch ciągach paleniskowych niezależnych do siebie, z lewej i prawej strony kuchni.

Paleniska kuchni polowej przystosowane są do ogrzewania kotłów olejem opałowym lekkim, olejem napędowym, drewnem lub węglem. Do spalania oleju opałowego lub oleju napędowego kuchnia została wyposażona w dwa niezależne palniki olejowe produkcji włoskiej o dużej sprawności cieplnej, niezawodnej pracy i łatwej obsłudze. Palniki zasilane są z agregatu prądotwórczego.W czasie transportu przechowywane są w skrzyniach bocznych kuchni. Montaż palników w paleniskach jest bardzo prosty.

Olej opałowy zmagazynowany jest w zbiorniku wbudowanym w trzon kuchni. Pojemność zbiornika (60 l) pozwala na przygotowanie trzech posiłków dziennie dla 150 osób. KP100 może być holowana w warunkach polowych za samochodami ciężarowymi i osobowo-terenowymi o uciągu tylnego haka powyżej 1t. Pokrywy skrzyń bocznych wykonane są ze stali kwasoodpornej, mogą służyć również do operacji technologicznych przy przygotowywaniu posiłków. Agregat prądotwórczy (zasilany olejem napędowym) o mocy 2 kW, który jest standardowym wyposażeniem, pozwala na jednoczesne zasilanie prądem elektrycznym palników olejowych, wyposażenia kuchennego oraz oświetlenie namiotów.Wyposażenie standardowe kuchni obejmuje twardą pokrywę, namiot umożliwiający pracę kuchni w każdych warunkach pogodowych, zabezpieczający kuchnie i obsługę. Namiot posiada odpowiednie oświetlenie, wentylacje oraz otwór do wyprowadzenia komina. Powierzchnia namiotu pozwala również na umieszczenie w nim dodatkowego wyposażenie kuchennego.

Charakterystyka techniczna

Długość 4000 mm
Szerokość 1940 mm
Wysokość

  • Z kominem zsuniętym 2070 mm
  • Z kominem wysuniętym 2600 mm

Wysokość od ziemi do górnej powierzchni płyty kuchennej 1100mm
Rozstaw kół 1605mm
Masa rozładowanej kuchni 1130kg
Masa załadowanej kuchni 1460kg

Dane operacyjne


Paliwo – olej opałowy lub paliwo stałe (drewno)
Liczba palenisk – 2
Prędkość maksymalna – 60 km/h
Średnie zużycie oleju w palnikach – 2,5 l/h
Moc generatora – 2,0 kW
Moc grzania palnika – 13,6-30kW
Pojemność kotłów
80 l dwa kotły
50 l (70 l) dwa kotły
20 l dwa kotły
1 brytfanna
2 koła + 1 zapasowe
opony – 6,50-16″
obręcz koła 4,5K*16″

Przykładowa specyfikacja i wizualizacja może odbiegać od oferowanego produktu